Zodpovězené dotazy

Nejnovější zodpovězené otázky

Dobrý den. Zhruba měsíc mi dělá vrásky na čele krev na toaletním papíře po výkonu. Ne vždy a ne moc, ale přeci jen už to trvá déle a nepřijde mi to normální. K lékaři se bojím. Dříve jsem šel na záchod jednou dvakrát denně, zasednul jsem a za pul minuty jsem byl hotov. Teď třeba i den nemusím, ačkoli jsem předtím dost jedl. Když už potřebuji, tak sedím a nic se neděje, musím se hodně přemáhat, kolikrát to přejde v průjem. Dále nevím jestli to s tím souvisí, ale zhruba stejnou dobu mě trápí extrémní plynatost s nepřijemným zápachem, který nepamatuji. Také mě trochu pobolívá břicho, ale nic hrozného. Poslední dobou toho také naspím víc než dříve a jsem unavený, možná to také souvisí nevím, nechci zas dělat z komára velblouda - možná jsem jen lenoch :-). Nebýt té krve ve stolici, asi bych to ani neřešil, ale takhle všechno dohromady mě to trochu děsí. Poradíte, prosím?

Odpověď k tomuto případu: Dobrý den. Vaše potíže, jak je docela dobře popisujete, vč. zvýšené únavy, jsou typické. Typické pro jednotku, která se nazývá vředová nemoc tlustého střeva (ulcerózní kolitida). Je velmi důležité, aby tento můj odhad potvrdil odborný lékař (gastroenterolog) v ambulanci. Tato nemoc se může snadno zhoršit a může vás zavést až na nemocniční lůžku. Nebo-li, když vás budu parafrázovat. Já mít opakovaně (byť drobné) krvácení z konečníku, tak bych se bál nejít k lékaři. Vaše potíže souvisí vždy s životosprávou, s ní vám mohu pomoci. Dr.Holečko holeckoj@seznam.cz

Další informace: Každé, byť drobné, krvácení z konečníku je potřeba vyšetřit v gastroenterologické ambulanci.

Doporučení: Vyhledat praktického lékaře, lépe gastroenterologa, moje sdělení může posloužit jako doporučení.

Tazatel: Tomáš, 22 let
Datum: 26. 03. 2017
MUDr. Jiří Holečko Na otázku odpovídal: MUDr. Jiří Holečko
Ambulance civilizačních nemocí a specializované výživy

Dobrý den, mám problém se zpocenýma rukama (asi už 5 let.) Byl jsem na několika vyšetření a prý je vše v pořádku, s cévama nic nemám. Zkoušel jsem i různé antiperspiranty, ale nezabraly.Zpocené je máým především při stresu, ale i normálně doma. Když se mi ruce potí, tak je mám pak i docela studené. Děkuji za odpověď, Martin.

Odpověď k tomuto případu: Vážený pane dle Vašeho líčení se jedná o hyperhidrosu. Je to onemocnění léčitelné, ne definitivně vyléčitelné.
Zjednodušeně řečeno, mozek vysílá do kůže falešně signály k pocení v situacích, kdy to není třeba.
Léčení je možné, a to blokací nervového přenos botulotoxinem. Tato injekční léčba se provádí na specializovaných dermatologických pracovištích (dermato- estetické, - korektivní atp.) . Efekt "vydrží" až 1 rok. Je to v současnosti nejúčinnější a nejbezpečnější způsob ovlivnění. Lokální antiperspiranty mívají malý efekt. Invazivní řešení - chirurgická blokáda nervů je spojena často s vedlejšími účinky, které jsou, bohužel, trvalé !

Další informace: Před jakoukoliv intenzivnější léčbou je samozřejmě kromě cévních příčin třeba též vyloučit neurologické onemocnění.

Doporučení: viz výše

Tazatel: Martin, 15 let
Datum: 23. 03. 2017
MUDr. Nina Benáková Na otázku odpovídal: MUDr. Nina Benáková
Dermatovenerologická klinika 1. LF UK

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Už před dvěma a půl lety (při léčbě kortikoidy, již dva roky neberu) se mi začali dělat po těle hlavně na břiše malinké červené ostře ohraničené tečky, které se nemění. Na rukách a nohách nejsou vůbec. Teď za poslední dobu se mi jich udělalo ještě víc.. Ty nejmenší jsou zároveň z pokožkou, ty trosku větší, ale i tak do 1mm jsou lehce vystouplé nad povrch. Můžou to být Hemangiomy? po Zatlačení skleničkou mizí. Nebo když po nich přejedu nehtem.. Na větších nezkouším, mám strach, aby se nerozkrvácely. Modřiny se mi dělají jen velice výjmečně, musí to být opravdu velký náraz. Jsem pravidelně sledovaná na nefrologii ohledně ledvin, tam mám dělané odběry krve včetně KO i diferenciálu, to vždy v pořádku. Mám strach, jestli to nejsou petechie a nemoc krve. Maminka mi před Vánocemi zemřela na rakovinu slinivky, jsem kvuli tomu už půl roku ne moc psychicky v pohodě a navíc jsem vydešená ze všeho. Děkuju moc za odpověď

Odpověď k tomuto případu: Vážená slečno/paní,
dle Vašeho líčení se s velkou pravděpodobností jedná o tzv. senilní hemangiomy. Jedná se o neškodné projevy, laicky řečeno "cévní znaménka". Petechie po zatlačení nemizí. Tvoří se u každého člověka, u někoho více u jiného méně. Ve stáří se tvoří naprosto pravidelně, proto se jmenují "senilní", i když se mohou objevovat již v mládí.

Další informace: Obvykle není třeba nikterak zasahovat. U větších, rostoucích, vadících hemangiomů a v místech, kde dochází k tření a zraňování, je lze z praktických (ne zdravotních) důvodů odstranit tepelně- kauterem nebo laserem.
Pokud jste si diagnózou nejistá, navštivte dermatologa, diagnostika není složitá.

Doporučení: viz výše

Tazatel: Hana, 35 let
Datum: 03. 03. 2017
MUDr. Nina Benáková Na otázku odpovídal: MUDr. Nina Benáková
Dermatovenerologická klinika 1. LF UK

Dobrý den chtěla bych se zeptat v sobotu jsem dostala. Ale v neděli Semi to teprve spustilo hodně menstruaci a hodně to země teče a padají země kousky a bolí mě pod břichem bolí mě i když se umiju tak to nepomáhá předevčírem sem pila i heřmánkový čaj ani to mi nepomáhá

Odpověď k tomuto případu: Dobrý den, pokud budete stále hodně krvácet, doporučovala bych vám návštěvu vašeho gynekologa.

Další informace: 0

Doporučení: Prohlídka u gynekologa

Tazatel: Kamila, 26 let
Datum: 22. 02. 2017
MUDr. Martina Miklošová Na otázku odpovídal: MUDr. Martina Miklošová
Gynekologicko-porodnické odd. Chrudimská nemocnice, Gynamb Chrudim s.r.o.

Dobrý den, prosím vás jedná se genetickou poradu, otázka zní zda by bylo možné navázat vážný vztah s osobou která je v příbuzenstvu, situace je taková, že můj děda byl bratranec dědy té slečny, je to velký problém? a jak vysoké riziko by bylo pro postižení případných potomků ? mockrát děkuji za stručnou odpověd.

Odpověď k tomuto případu: Dobrý den, bohužel tento dotaz nespadá do mé odborné kompetence. Doporučuji Vám obrátit se na odd.lékařské genetiky. Samozřejmě riziko klesá u vzdálenější příbuznosti - jde o to, jaká nemoc se v rodinách vyskytuje.

Další informace: 0

Doporučení: 0

Tazatel: Jaroslav, 23 let
Datum: 21. 02. 2017
MUDr. Martina Miklošová Na otázku odpovídal: MUDr. Martina Miklošová
Gynekologicko-porodnické odd. Chrudimská nemocnice, Gynamb Chrudim s.r.o.

Dobrý den, mám problém, který už trvá pár měsíců. Můj vstup do pochvy se velice snadno podraždí a jsou na něm malé trhlinky (respektive mi ho podráždí manžel při styku). I když s manželem používáme lubrikant. Musíme si pak dát pár dní půst. Pak je třeba týden klid a stane se to znova. Co s tím? Přijde mi jak kdyby kůže na vstupu byla málo pružná. Dá se s tím něco udělat? Díky

Odpověď k tomuto případu: Dobrý den, doporučovala bych Vám vyšetření u Vašeho gynekologa. Je možné, že můžete mít nějaký poševní zánět, který se ani jinak projevit nemusí. Event. jenom změněné pH poševního sekretu. Na to by Vám mohl pomoci např.Hydrofemin gel ( kys.mléčná + kys.hyaluronová ). Ale nejlépe až po gyn.vyšetření.

Další informace: 0

Doporučení: Vyhledat gynekologa.

Tazatel: Blanka, 26 let
Datum: 20. 02. 2017
MUDr. Martina Miklošová Na otázku odpovídal: MUDr. Martina Miklošová
Gynekologicko-porodnické odd. Chrudimská nemocnice, Gynamb Chrudim s.r.o.

hezky den prosim o radu mam strasne bolesti ktere vedou od krcni patere pod lopatky boli to stale a cim dal vic prasky na bolest nepomahaj nemuzu ani lezet prijde mi to horsi a v sede či stoje to take neni dobre vydrzim stat chvili mam 10mesicni holcicku dr.me i davala doporuceni jenze pri stehovani se stratilo a neni moc cas kdys mam malou dceru dr.rikala kdys mi davala doporuceni ze mam skoliosu a nejakou vychylenou lopatku nebo co .myslela sem ze to nejak s tu bolesti vydrzim ale pred hodinou to tak zaclo bolet ze sem brečela a rozbrečela dceru dekuji za radu volejnikova

Odpověď k tomuto případu: Dobrý den,

Vaše obtíže jsou působeny blokádou krční a hrudní páteře, jistě souvisí s přetěžováním zad při péči o malou dcerku a nošení kočárku.
Od akutních bolestí pomohou běžná analgetika (Ibalgin, Paracetamol - pozor ovšem pokud holčičku kojíte!, pak se poraďte v lekárně o vhodném léku proti bolesti), rehabilitace páteře (pokud nenajdete doporučení od Vaší lékařky, navštivte ji znovu a požádejte o kopii). Na místě je také šetření páteře, vyvarovat se nošení těžkých břemen - což samozřejmě může být problém s péčí o miminko, požádejte o pomoc Vaše okolí. Přeji brzké zlepšení obtíží.

Další informace: .

Doporučení: Vyhledat praktického lékaře.

Tazatel: Natalie, 19 let
Datum: 16. 02. 2017
MUDr. Olga Ulmanová Na otázku odpovídal: MUDr. Olga Ulmanová
Neurologická klinika 1. LF UK a VFN v Praze

Dobrý den, mám dost závažný problém s předčasnou ejakulací a to po dobu posleních 4-5 let. první cca rok s partnerkou bylo víceméně vše v pořádku Dlouhý sex i krátký sex jak kdy ale posleních letech mám takoví problém že ať to dělám jak koliv hledám všeljake řešení at už kondom či nějaké gely na snížení citlivosti a oddálení erekce nic se nedaří v momentě kdy dojde k pohlavnímu styku tak je to většinou otázka cca 2 minut někdy ani ne někdy více ale max 5 minu a začnu ejakulovat. Jsem z toho už zoufalý nijak to nemohu ovlivnit dříve jsem i po ejakulaci mohl pokračovat dál bohuže dnes už nemohu pocituji nepřijemné bolesti zvíšenou citlivost která mi nedovolí pokračovat v pohlavním styku a to ani orálně. Je nějaké řešení jak toto odstranit či léčit? Zkusil sem i vyměnit partnerky problém je stále stejný. Po většinou jsem měl vyšší hmotnost cca 90 kg a výšku 175cm před 2 lety jsem měl cca 72 kg a 175 cm ¨tuto váhu sem si udržel ani né 1 rok Můžete mi doporučit i třeba nějakého lékaře odkudkoliv nejlépe však z Prahy a okolí.

Děkuji za rady: jiskra

Odpověď k tomuto případu: Dobrý den, mate pravdu, bude to chtít do péče specialisty. Bohuzel nemohu radit konkrétní jména. Ale doporucuji hledat urologa specializovaného na andrologii a nebo navstivit sexuologa.

Další informace: -

Doporučení: -

Tazatel: Michal, 26 let
Datum: 13. 02. 2017
prof. MUDr. Milan Hora, Ph.D. Na otázku odpovídal: prof. MUDr. Milan Hora, Ph.D.
Urologická klinika LF UK a FN Plzeň

Dobrý den,

jsem podruhé těhotná. Mám negativní RH faktor. Po prvním porodu mi byla podána injekce proti protilátkám. Nyní mi moje gynekoložka nabídla možnost podat injekci již ve 28.tt (tato injekce je ale zpoplatněná). Vysvětlovala mi, že u druhého těhotenství je dítě více ohroženo rozdílným RH faktorem.
Chci se zeptat jaký máte názor na tuto injekci ve 28 týdnu? Ta, která mi byla podána po porodu tedy není dostačující? Jaká jsou rizika, když tuto nabídku odmítnu.
Moje gynekoložka mi to doporučila, já bych ráda znala názor ještě jiného gynekologa.

Předem děkuji za odpověď

Odpověď k tomuto případu: Dobrý den, na začátku těhotenství se provádí odběry na přítomnost protilátek IgG anti D - v případě že je rodička Rh negativní. Pokud tedy protilátky nebudou přítomny, je vhodné znovu provést ve 28.tt "očkování" anti Rh D - tedy podat zpoplatněnou injekci.

Další informace: Na začátku těhotenství se provádí odběry na přítomnost protilátek IgG anti-D a to v případě, že je rodička Rh negativní. Pokud tedy protilátky NEJSOU přítomny, je vhodné znovu provést ve 28.tt "očkování" IgG anti-D.

Doporučení: 0

Tazatel: Marta, 31 let
Datum: 10. 02. 2017
MUDr. Martina Miklošová Na otázku odpovídal: MUDr. Martina Miklošová
Gynekologicko-porodnické odd. Chrudimská nemocnice, Gynamb Chrudim s.r.o.

Dobrý den,
vymočil jsem krev, výrazné množství (vypadalo to jako rybízový džus), a nyní mne trochu pálí konec močové trubice. Jsem muž, 22 let, 185cm/65kg, před dvěma dny jsem prodělal střevní chřipku (průjem, zvracení), včera i dnes jsem se už cítil zdravě, dnes jsem i lyžoval. V noci jsem možná měl trochu teplotu. Odpoledne jsem měl trochu krve ve stolici, žádné další příznaky nepozoruji. Prosím Vás o radu, jestli mám rychle odjet z hor a vyhledat doktora nebo jestli to je jen "doznívání" střevní chřipky či co. Velmi mě to polekalo, předem mockrát děkuji za kteroukoli radu. Michal

Odpověď k tomuto případu: Dobrý den. Virová onemocnění se nemají podceňovat. Jejich následky mohou být celoživotní. Potřebujete klid (rekonvalescenci) váš organizmus je oslabený, potřebujete pořádně jíst (maso, zelenina) a pořádně pít (denně minimálně 2,5 litru, zelený nebo bylinný čaj, voda, voda s citrónem). Vaše příznaky považuji za závažné a je třeba alespoň minimální laboratorní vyšetření krve i moči. holeckoj@seznam.cz Dr.Holečko

Další informace: "Přecházení" virových onemocnění může mít závažné následky.

Doporučení: Vyhledat praktického lékaře, co nejdříve.

Tazatel: Michal, 22 let
Datum: 04. 02. 2017
MUDr. Jiří Holečko Na otázku odpovídal: MUDr. Jiří Holečko
Ambulance civilizačních nemocí a specializované výživy

Proč využít PotřebujiPoradit.cz

 • Na Váš dotaz odpovídá vždy specializovaný lékař
 • Více než 10 leté zkušenosti s provozem služby
 • Více než 18 000 zpracovaných dotazů
 • Odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů
 • Komunikace je šifrována, takže nedojde ke zneužití osobních údajů

Jak to funguje

 • Prostřednictvím online formuláře
  položíte dotaz
 • Dle tématu dotazu jej přidělíme
  nejvhodnějšímu odbornému lékaři
 • Ihned jakmile lékař odpoví,
  vyzvednete si odpověď